www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu


 

RAKJUK ÖSSZE, AMINK VAN!

NEVEZZ KÖZÖSSÉGI PROGRAMOKKAL

jelentkezési határidő:
2018. március 31.


 

RAKJUK ÖSSZE, AMINK VAN!

NEVEZZ KÖZÖSSÉGI PROGRAMOKKAL

jelentkezési határidő:
2018. március 31.

etnik Archív
2017. december PSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzV Aktuális program:
2017.12.14.
01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

:: MW2016 FILM PROGRAM :: NEMZETKÖZI ZSŰRI :: DURST GYÖRGY (HUN) filmproducer

 

DURST GYÖRGY filmproducer

 

Szakmai önéletrajz

 

1974-1995     Balázs Béla Stúdió ügyvezető
1995-2011     Duna Műhely producer
1997              Premier Plan Alapítvány
1998-2010     MEDIAWAVE Alapítvány, elnök
2002-2011     Duna Televízió dramaturgiai vezető
2005-2010     Magyar Filmklubok és Filmbarátok

                      Szövetsége, elnök
2010–2012    Magyar Mozgókép Közalapítvány,

                      kuratóriumi tag

 

Kitüntetések

 

1996 – Magyar Köztársaság Kiskeresztje
2001 – Magyar Filmkritikusok produceri díj
2002 – 33. MFSZ produceri díj
2004 – 35. MFSZ produceri fődíj
2004 – Duna Televízió nívódíj
2005 – Balázs Béla díj
2005 – Marosvásárhely „Pro Urbe“ díj

 

Válogatott filmográfia, díjak
 

1996 – IIVÁNYI Marcell „Szél“, Arany Pálma díj

 
2002 – MÉSZÁROS Péter „Eső után“, Arany Pálma díj, rövidfilm

 

2004 – MÉSZÁROS Péter „Ki a macska?“, versenyben, Berlin, rövidfilm

 
2006 – SZEMZŐ Tibor „Az élet vendége“, a zsűri különdíja, Locarno

 
2006 – MÉSZÁROS Péter „Kithéra”, versenbyen, Locarno

 
2006 – NEMES Gyula „Egyetleneim“, versenyben Venice

 
2006 – KENYERES Bálint „Before Dawn“, Legjobb Európai rövidfilm (coproducer)

 
2007 – NEMES JELES László „Türelem“, Velence/Venice-Corto Cortissimo, versenyben,

            rövidfilm (coproducer)

 
2007 – FLIEGAUF Benedek „Tejút“, Locarno, Arany Leopárd (coproducer)

 
2008 – TOLNAI Szabolcs „Fövenyóra”, Magyar Filmszemle, operatőri díj, Thesszaloniki,

            Különdíj, Magyar Filkriikusok díja operatőri díj

 
2008 – NEMES Gyula „Letűnt világ“, Kristály Glóbusz, rövidfilm (coproducer)

 
2009 – KENYERES Bálint „A repülés története”, Cannes, versenyben a Rendezők Két Hete,

            rövidfilm (coproducer)

 
2010 – DYGA Zsombor „Köntörfalak”, Magyar Filmszemle, Rendezői díj, legjobb színész

            díja Elek Ferencnek, legjobb vágás díja Czakó Juditnak, az Internetes közönség

            szavazatok díja (coproducer)

 

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
TAGSÁGOK
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák