www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu


 

RAKJUK ÖSSZE, AMINK VAN!

NEVEZZ KÖZÖSSÉGI PROGRAMOKKAL

jelentkezési határidő:
2018. március 31.


 

RAKJUK ÖSSZE, AMINK VAN!

NEVEZZ KÖZÖSSÉGI PROGRAMOKKAL

jelentkezési határidő:
2018. március 31.

etnik Archív
2017. november SzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCs Aktuális program:
2017.11.20.
010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

VÉLEMÉNYEK, KRITIKÁK - Tartóshullám 2017 :: Ezek voltak a legjobb filmek a Mediawave-en

Ezek voltak a legjobb filmek a Mediawave-en

 

hvg.hu & 24 óra & Mark&Média & Pesti BUlvár & ProfitLine

2017. május 2.

 

Molvay Norbert Ha nem segít a mindenható című alkotása nyerte el a legjobb dokumentumfilmnek, Bucsi Réka Love-ja a legjobb animációs filmnek járó díjat a 27. Tartóshullám Mediawave Együttléten. A díjkiosztót hétfőn tartották a komáromi Monostori Erődben.

 

A kisjátékfilmek kategóriájában a legjobb magyar alkotásnak Bánovits Ottó Agapé című munkáját választották, a külföldi alkotók közül Lofti Achour műve, a Law of the Lamb végzett az élen.

A legjobb magyar animáció díját a Love kapta, Bucsi Réka munkája, a külföldi animációk közül Tomasz Popakul filmjét, a Black című alkotást díjazták. A zsűri animációs különdíját az iráni Sa'Adat Rahimzadeh műve, a Children of Oak nyerte el.

 

A filmes zsűri tagjai: Patrovits Tamás (HUN), Yiorgos Tsangaris (CYP), Radu Igazság (ROM), Zlatina Rousseva (BEL/BG), Marcel Tintar (ROM), Joanna Wojciechowska (POL/ESP).

 

A rendezvényen a filmes díjak mellett a 2017-es Párhuzamos Kultúráért Díjakat is kiosztották, a díjjal azokat ismerik el, akik nemcsak saját hivatásukban, hanem azon átnyúlva, több területen is sokat tettek a hagyományok ápolásáért. Az idén Párhuzamos Kultúráért Díjban részesült Bársony Júlia alternatív színész, rendező, tanár és közösségépítő, Buglya Sándor filmrendező, operatőr, Döbrei Dénes színész, táncos és koreográfus, Écsi Gyöngyi énekes, bábszínész és lelkész, Szabó Szilárd néptáncos, tanár és koreográfus, valamint Várnagy Tibor, a Liget Galéria vezetője.

Filmes díjak 2017


Filmes zsűri díjai

 

Legjobb animáció Tomasz Popakul (POL/JPN): Black


A zsűri animációs különdíja Sa’Adat Rahimzadeh (IRN): Children of Oak


Legjobb magyar animáció Bucsi Réka (HUN): Love


Legjobb kisjátékfilm Lofti Achour (FRA/TUN): Law of the Lamb
 

Legjobb magyar kisjátékfilm Bánovits Ottó (HUN): Agapé
 

Legjobb magyar kísérleti film Fazekas Gyöngyi (HUN/ROM): Képzavar
 

Legjobb magyar táncfilm Szabó Réka (HUN): Gyászfilm
 

Legjobb dokumentumfilm Molvay Norbert (HUN): Ha nem segít a mindenható
 

Legjobb magyar dokumentumfilm Molvay Norbert (HUN): Ha nem segít a mindenható
 

A zsűri dokumentumfilm különdíja Maximilian Feldmann (GER): Valentina
 

Legjobb kísérleti film Kőszegi Tamás (HUN): A Másoló
 

Legjobb táncfilm Szabó Réka (HUN): Gyászfilm és Tomer Heymann (ISR/SWE/GER/NED): Mr. Gaga (ex-eaquo)

 

 

 

A diákzsűri díjai

 

 

Legjobb dokumentumfilm Maximilian Feldmann (GER): Valentina


Legjobb magyar dokumentumfilm Molvay Norbert (HUN): Ha nem segít a mindenható


Legjobb kísérleti film Kőszegi Tamás (HUN): A Másoló


Legjobb táncfilm Szabó Réka (HUN): Gyászfilm


Legjobb animáció Magdalena Pilecka (POL): Dino or Something


Legjobb magyar animáció Szakály Réka Anna (HUN): Push


Legjobb kisjátékfilm Toby Fell Holden (GBR): Balcony


Legjobb magyar kisjátékfilm Konkol Máté (HUN): Kikelet


Kisjátékfilm különdíj El Medhi Azzam (FRA): Let’s Bleat!


Legjobb magyar kísérleti film Fazekas Gyöngyi (HUN/ROM): Képzavar


Legjobb magyar táncfilm Szabó Réka (HUN): Gyászfilm

 

 


Az Úton Online Filmfesztivál díjai


Legjobb rendező Robin DIMET (FRA): Night train station


Legjobb operatőr Kiss Gravi András (HUN): Noiré


reFORMÁCIÓ díj Ivan BOGDANOV & Vessela DANTCHEVA (BUL/CRO): Travelling Country

 

Az Úton Online Filmfesztivál közönségdíjas filmjei

 

Legjobb Film Bánovits Ottó (HUN): Donkey Xote


Legjobb rendező Nagy Kálmán (HUN): Reszkető gerenda


Legjobb operatőr Robin DIMET (FRA): Night train station

Kérjük, írja meg véleményét:
Név: Szöveg:
E-mail:
Kérjük írja ide a képen látható karaktereket:

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
TAGSÁGOK
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák