MEDIAWAVE 1996 DÍJLISTA
Thierry Knauff (BEL): BAKA
Vincent Monnikendam (NL): MOTHER DAO THE TURTLELIKE
Cristan Galaz (CHI): THERE IS A MAN IN THE MOON
Chilinski (GER): MIDDLE OF THE MOMENT
KAROLINA OSTROZNA (Dorota Kedzierzawska (POL): CROWS)
Marie Craven (AUS): MAIDENHEAD
- Legjobb kisebbségi film díja (megosztott)
Goran Radovanovic (YUG): COLUMBA URBICA
Diana Matuzevicieué-Kornelijus Matuzevicius (LTU): ILLUSIONS
- Legjobb rövid dokumentumfilm díja
Ella Davletshina (RUS): IS THERE LIFE ON EARTH?
Roman Vavra (CZE): ONCE UPON THE TIME
- Legjobb művészeti produkció
Phil Mulloy (SCO): THE SOUND OF MUSIC
Istvan Kotnyek (HUN): BURNING PEAR
- Legjobb történelmi dokumentumfilm (Porlepte Dobozok)
Marlon E.Fuentes (USA): BONTOC EULOGY
Peter Gabor (HUN): ...AND MIKA?
Bruce Weber (USA): LET'S GET LOST
- Az animációs szakmai zsűri díja
Clive Walley (WAL): THE DIVERTIMENTO No.3.
- A tánc szakmai zsűri díja
Morleigh Steinberg (USA): TRAVELING LIGHT
Bernar Hebert (CND): THE LITTLE MUSEUM OF VELASQUEZ
- Zsűri különdíja (non fiction)
El Eini Sonia (HUN): PILLANATNYI ELMEZAVAR
- Zsűri különdíja (fiction)
Francine McDougall (USA): PIG!
A FESZTIVÁL KÜLÖNDÍJAI
Mike Hoolboom (CDN): HOUSE OF PAIN
- A MEDIAWAVE Alapítvány díja
Thierry De Mey (BEL): LOVE SONNETS
Milorad Krstic (HUN): MY BABY LEFT ME
Gil Alkabetz (GER): YANKALE
A ZSŰRI TAGJAI
Fiction zsűri:
GEZA BEREMENYI (HUN) - writer, director
RITA CSAPO-SWEET (USA) - teacher
ZUZANA GINDL-TATAROVA (SLK) - dramatist, teacher
VIVI DRAGAN VASILE (ROM) - cinematographer
Non-Fiction zsűri:
SERGEJ BUKOVSKI (UKR) - director
SUSAN M. PAPP/AYKLER (CDN) - producer, director
LAJOS PARTI NAGY (HUN) - writer
LASZLO VILLANYI (HUN) - poet, editor
Animációs szakmai zsűri:
ANDRAS AMON (HUN) - animator
FERENC CAKO (HUN) - animation director
RADU IGAZSAG (ROM) - animation director, teacher
JEAN-CHARLES ROUSSEAU (FRA) - grafic artist
GYORGY SZEMADAM (HUN) - painter, writer
Tánc szakmai zsűri:
YVETTE BOZSIK (HUN) - dancer, coreographer
JANOS KISS (HUN) - dancer, director of Ballet of Győr