www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu

 


 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 


 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

 

 

 

TARTÓSHULLÁM / MEDIAWAVE EGYÜTTLÉT

30. KIADÁS

2020. április 28-május 2.

etnik Archív
2019. szeptember VHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVHKSzCsPSzVH Aktuális program:
2019.09.23.
010203040506070809101112131415161718192021222324252627282930

KÖZVETLEN KÉRDÉS

Név:
E-mail:
Kérdés:

HÍRLEVÉL

Név:
E-mail cím:
Feliratkozom az alábbi hírlevelekre:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Adatok módosítása, leiratkozás vagy aktiválás újraküldése:
KÉPAJÁNLÓ

:: MEDIAWAVE 2014 :: DÍJLISTA - "FÉNYÍRÓK FESZTIVÁLJA" 2014

 

 

 

 

DÍJLISTA

"FÉNYÍRÓK FESZTIVÁLJA" 2014

MEDIAWAVE NEMZETKÖZI FILMFESZTIVÁL 

&

"ÚTON / ON THE ROAD"

NEMZETKÖZI ONLINE FILMFESZTIVÁL

2014. május 3-én, 19 rától került sor filmfesztivál záró, díjátdó ünnepségére. Folytatva a neves filmfesztiválok által alkalmazott protokollközpontú díjátadó mintáktól való eltávolodást, ismét az előző évihez hasonló emberközpontú és személyességgel teli formával kísérleteztünk, illeszkedve a helyszínt adó Monostori Erőd adta lehetőségekhez.

A vidám hangulatú zárót Vajda Violetta (MEDIAWAVE filmmenedzser), Hartyándi Jenő (fesztiváligazgató), valamint Benke Grátzy (népzenész) és társai vezették népviseletben, amely az "együttlét"-en végigfutó felvidéki népi műhely hangulatának felvillantása is volt egyben. A különböző zsűrik díjainak átadását az EGYÜTTLÉT különleges résztvevőinek zenei és egyéb bemutató füszerezték (Artem altáji torokhangú énekes, Balcony Players zenekar).

Fesztiválzáró köszöntőt mondott és díjat adott át Halász János kulturáért felelős államtitkát. Aki a következő évi 25. fesztiválra 10mFt-os előkészítési támogatást is hozott a tarsolyában.

 
NEMZETKÖZI JÁTÉK- ÉS KISJÁTÉKFILM ZSŰRI DÍJAI
VIVI DRAGAN VASILE MIRA STALEVA PRIKLER MÁTYÁS
operatőr, producer Szófia Filmfeszt szervezője filmrendező
Románia Bulgária Szlovákia
 

Legjobb játékfilm

Bodo KOX (POL):

Lány a szekrényből

(Dziewczyna z Szaft)

 

 

 

Legjobb kisjátékfilm

NAGY Dénes

(HUN/ BEL): Lágy eső

   

 

Kisjátékfilm különdíj 

Katrin MAIMIK & Jan Erik NÕGISTO (EST): Fotó

(Foto)

 

 
 
 

NEMZETKÖZI ANIMÁCIÓS-, KÍSÉRLETI- ÉS TÁNCFILM

ZSŰRI DÍJAI

RADU IGAZSÁG IVAN MAXIMOV PATROVITS TAMÁS
animációs filmrendező animációs filmrendező animációs filmrendező
Románia Oroszország Magyarország
 

Legjobb táncfilm 

SZŰCS Réka (HUN):

Isten báránya

 

 

Legjobb kísérleti film

Peter VOLKART

(CH):

606-os szoba

(Zimmer 606)

 

 

Legjobb animációsfilm

Delphine HERMANS (BEL):

Szőr

(Poils)

 

Animációs különdíj

Carl Roosens & Noémie Marsiliy (FRA):

A tó körül

(Autour du Lac)

 
 
NEMZETKÖZI DOKUMENTUMFILM ZSŰRI DÍJAI
 
Norah McGETTIGAN Boris MITIC Beniamino SAIBENE
filmrendező dokumentumfilm rendező Milánó Filmfeszt igazgatója
Írország/Lengyelország Szerbia Olaszország
 

Legjobb dokumentumfilm

SÓS Ágnes

(HUN):

Szerelempatak

 
 
 
 
MAGYAR FILMEK ZSŰRIJE
 
Phil MULLOY Kafka JAWORSKA
Montserrat GUIU
animációsfilm rendező TOFIFEST fesztiváligazgató HUESCA Filmfeszt kurátora
Anglia Lengyelország Spanyolország
 

Legjobb magyar kisjátékfilm 

NAGY Dénes

(HUN/ BEL):

Lágy eső

 

 

Legjobb magyar dokumentum film

NAGY Dénes (

HUN):

Másik Magyarország

 

 

Legjobb magyar

animációs film
BUCSI Réka

(HUN):

Symphony No. 42

 
"ÚTON / ON THE ROAD" ONLINE FILMZSŰRI DÍJAI
DURST GYÖRGY PÁLFI GYÖRGY VARGA BALÁZS
producer filmrendező filmkritikus
Magyarország Magyarország Magyarország
 

Legjobb kisjátékfilm
Mohamed FARAHANI

(IRN):

A tolvaj

(Dozdi)

 
  

Legjobb animációs film
Dmitri VOLOSHIN (ROM): 

A halál is hibázik

(Dji Death Fails)

 
  

Legjobb

dokumentum film
Victor ASLIUK

(BLR):

Almaz

 
  

Legjobb

Kisebbségi Film
KIS Anna &

NAGY Viktor Oszkár & TRENCSÉNI Klára (HUN):

3 esküvő

 
  

Legjobb Zenei Film
CZABÁN György (HUN):

Free The Jazz

 

"ÚTON / ON THE ROAD" ONLINE

KÖZÖNSÉGDÍJASOK

 
Legjobb film

SZABÓ Károly (HUN/ROM):

HA NEM HASZNÁL, NEM IS ÁRT...

(kisebbségi film)

 
Legjobb operatőr

Peyman ABASZADE operatőr

Mohammad Farahani (IRN):

LOPÁS

című kisjátékfilmjének fényképezésért.

 
Legjobb színész

Maiken SCHMIDT színésznő

Doris Tääker (EST):

TAVASZ, A LA CARTE

című kisjátékfilmjében nyújtott alakításáért.

 
Legszebb út

MURÁNYI-MATZA Teréz

(ROM)
TERMÉKENYSÉG

(animáció)

 
Legnehezebb út

BOROS Ferenc & ROZMÁN László (HUN):

SÁRGA, PIROS, KÉK – Ferkovics József útjai

(roma festő portré)

 
Legfurcsább út

Mirror SU

(USA):

HÓ HAJÓ

(animáció)

 

  

 

KERESŐ


      
KIEMELT HÍREK
TAGSÁGOK
MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

A MEDIAWAVE

Kiváló Minősítésű Magyar Fesztivál

 

A MEDIAWAVE Minősített

Európai Fesztivál

PARTNER OLDALAK

 

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Kártyás fizetés szolgáltatója
Elfogadott kártyák