2016.04.30. 13:00
_550x364t0_ic.jpg)
A darab ötletét, Batarita egy thaiföldi, buddhista kolostorban való, rövid tartózkodásának élménye szülte.
2014. augusztusában Düsszeldorfban, az Internationale Tanzmesse nrw (a világ legnagyobb táncvására) színpadára, „Hair Off” címmel már készített egy térspecifikus szóló előadást erre az ötletre, majd 2015. februárjában Yokohamában az újabb verzió munkabemutatójára került sor. Most tovább gondolva, átértelmezve, elmélyítve, analizálva láthatja az „Áramlás”-t a Mediawave közönsége.
Batarita azzal az alkotói szándékkal kezd a koreográfusi munkájához, hogy szóra bírja a testemlékezetet. Gyengéd és alantas, a spirituális és a profán, az ősi és a kortárs mind megjelennek az alkotásaiban. Játszik a testével úgy, hogy az nemtelen, férfi, nő, kő, vagy akár állat is lehet. A táncában megjelenő fizikalitást tovább erősíti a darab látványvilága, melyet Hornyák Isty futurisztikus jelmezei teszik gazdagabbá.Batarita, aki az Operaházban rendezett és hét évig tanította saját módszerét a hang és a mozgás viszonylatáról, kölcsönhatásairól és gyakorlati megjelenéseiről a Zeneakadémia Opera és Magánénekes szakos növendékeinek, hosszú évek óta adaptálja újításait a kortárs tánc területére is. A testből kiszakadó hangok, és a hangokból előtörő testek az „Áramlás” című darabnak is sajátja lesz.

Batarita koreográfus, táncos, rendező. Munkái - kortárs koreográfusként Magyarországon egyedi módon – szorosan kapcsolódnak az ázsiai kultúrához. Alkotásai során arra törekszik, hogy az Ázsiában szerzett tapasztalatait beépítse a magyarországi munkáiba, az itthoni impulzusokkal pedig átszője a kinti munkáit. Darabjai ettől izgalmasak, és ez a filozófia teszi lehetővé, hogy az előadásai elindítsák a kultúrák közötti kapcsolatteremtést.
A Magyar Táncművészeti Főiskola koreográfus szakán végzett, a lengyelországi Kaliszban megrendezett XI. Nemzetközi Kortárs Táncfesztiválon elnyerte a legjobb koreográfusnak járó I. díjat, majd sorra kapta meg a legjelentősebb nemzetközi, kultúrával foglalkozó szervezetek - Asia-Europe Alapítvány (Thaiföld), DanceWeb (Ausztria), Japán Alapítvány (Japán), CPI-SIDance (Dél-Korea), Royaumont Alapítvány (Franciaország) - alkotói ösztöndíjait. 2013-ban, életművéért, a „Párhuzamos kultúráért” díjat kapta meg a Mediawave Alapítványtól.
2001-től rendszeresen koreografál, tanít, szóló és koprodukciós alkotásaival jelen van a következő országokban: Japán, Dél-Korea, Thaiföld, Szingapúr, Kína, Ecuador, Mexikó, Franciaország, Németország, Svédország, Svájc, Ausztria, Románia, Bulgária, Szerbia, Szlovákia, Lengyelország, Csehország, Macedónia és Magyarország.
2009-ben rendezőként debütált a Magyar Állami Operaházban.
Hét évig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, majd egy-egy szemeszterre a Dance Centre School of Performing Arts nemzetközi tánciskola (Bangkok, Thaiföld) és a Színház és Filmművészeti Egyetem tanára volt.
A „BODY.RADICAL” Nemzetközi Előadóművészeti Biennálé alapítója és igazgatója.
www.batarita.hu