www.mediawave.hu | www.romerhaz.eu | www.passportcontrol.eu | www.filmfundgyor.eu


 

April 29-30, 2022, Mindszentkálla, Hungary

May 4-7, 2022, Kiscsősz, Hungary

June 4-5, 2022, Ravazd, Hungary

July 18-23, 2022, Somogyfajsz, Hungary

 

 

April 29-30, 2022, Mindszentkálla, Hungary

May 4-7, 2022, Kiscsősz, Hungary

June 4-5, 2022, Ravazd, Hungary

July 18-23, 2022, Somogyfajsz, Hungary

 


 

April 29-30, 2022, Mindszentkálla, Hungary

May 4-7, 2022, Kiscsősz, Hungary

June 4-5, 2022, Ravazd, Hungary

July 18-23, 2022, Somogyfajsz, Hungary

 

 

April 29-30, 2022, Mindszentkálla, Hungary

May 4-7, 2022, Kiscsősz, Hungary

June 4-5, 2022, Ravazd, Hungary

July 18-23, 2022, Somogyfajsz, Hungary

 

etnik Archív
2022. July FrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSuMoTuWeThFrSaSu Actual program:
2022-07-03
01020304050607080910111213141516171819202122232425262728293031

WRITE US

Name:
E-mail:
Question:

Newsletter

Name:
E-mail address:
I subscribe for the following newsletters:
MEDIAWAVE
MEDIAWAVE webTV
Passport Control
Modifying data unsubscription or resending activation:
RANDOM PICTURES

MEDIAWAVE Gathering 2022 :: Díjlista

 


 


MEDIAWAVE 2022

DÍJLISTA / AWARD LIST

 

KISJÁTÉKFILMEK / SHORT FICTION

 

                     Legjobb kisjátékfilm /

Best short fiction
Verónica Echegui

(ESP):

She Wolf Totem

23 min.

   

Kisjátékfilm díj - a legjobb alakítás / Short fiction prize - The Best performance

Alina Mahauxnak

Zoé Arene

(BEL):

A Fairy Tale c. filmjében való alakításáért

21 min.

a szerzővel online beszélgetés történt a vetítés után - itt megnézhető

/

there was an online conversation with the author after the screening

- click here

   

Kisjátékfilm díj - a legjobb történet - Short Fiction Award - The Best Story
Behrouz Khorram

(IRAN):

Grape Season

30 min.

(a szerző sajnos nem kapott vízumot a magyar hatóságoktól, ezért nem tudott részt venni a díjátadáson / the author unfortunately did not receive a visa from the Hungarian authorities and was therefore unable to attend the award ceremony)

 

ANIMÁCIÓS FILMEK / ANIMATED FILMS

 

Animációs díj - legjobb rendező / Animation Award - Best Director
Gabrielle Selnet & Adam Sillard & Chloé Farr

(FRA):

Goodbye Jerome!

7 min.

   

Animációs díj - legjobb történetmesélő / Animation Award - Best Storyteller
Thomas Stellmach

(GER):

The Sausage Run

10 min.

   

Animációs különdíj - legjobb átmenet / Animation Special Award - Best Transitions
Gábor Balázs

(ROM):

Ülök és nézem / I Sit and Look Out

10 min.

   

Animációs különdíj - legjobb vizualitás / Animation Special Award - Best Visuality
Gabrielle Mouret

(FRA):

Trait Calme / Pieceful Day

6 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről - itt nézhető

the author personally accepted the award and talked about her film -

click here

 

KISÉRLETI FILMEK / EXPERIMENTAL FILMS

 

Legjobb kísérleti film /

Best Experimental Film
Salvatore Insana

(ITA):

I stared fire forever

23 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről - itt nézhető

/

the author personally accepted the award and talked about his film -
click here

   

Legjobb animációs kísérleti film / Best Animation Experimental Film
Myleine Guiard-Schmid

(FRA):

Crotch Stories

30 min.

a szerzővel online beszélgetés történt a vetítés után - itt megnézhető

/

there was an online conversation with the author after the screening

- click here

   

Kísérleti film díj - a legeredetibb koncepció / Experimental Award - The Most Original Concept
Nataliya Ilchuk

(UKR):

kitchen.blend

15 min.

   

Kísérleti film díj - Legjobb kollázsfilm / Experimental Award - Best Collage Film
Tamires Muniz

(EST):

The Headless Mule

13 min.

a szerzővel online beszélgetés történt a vetítés után - itt megnézhető

/

there was an online conversation with the author after the screening

- click here

   

Kísérleti film díj - Kimagasló látvány / Experimental Award - Outstanding Sight
Joke Olthaar

(HOL):

Berg

80 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről - itt nézhető

/

the author personally accepted the award and talked about her film -
click here

 

RÖVID DOKUMENTUMFILMEK / SHORT DOCUMENTARY

 

Rövid dokumentumfilm díj - Legjobb kollázsfilm / Short Documentary Award - Best Storyteller
Elisa Torres & Octavio Guerra

(ESP):

Heurtebise

20 min.

   

Rövid dokumentumfilm díj - Legjobb vizualitás / Short Documentary Award - Best Visuals
Arturo Duenas Herrero

(ESP):

Dajla: cinema and oblivion

15 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről

- itt nézhető  & riport

/

the author personally accepted the award and talked about his film -
click here & report

   

Rövid dokumentumfilm díj - Legjobb atmoszféra / Short Documentary Award - Best Atmosphere
Thiago B. Mendonga

(BRA):

Beautiful Carnivals

16 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről

- itt nézhető & riport

/

the author personally accepted the award and talked about his film -
click here & report

 

DOKUMENTUMFILMEK / DOCUMENTARY

 

Legjobb dokumentumfilm (megosztva) - A legszemélyesebb történet / Best Documentary Award (shared) - The Most Personal Story
Giorgi Mrevlishvili

(GEORGIA):

Twelve Lessons

74 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről

- itt nézhető & riport

/

the author personally accepted the award and talked about his film -
click here & report

   

Legjobb dokumentumfilm (megosztva) - Globalizált ősiség / Best Documentary Award (shared) - Globalized Antiquity
Céline Rouzet

(FRA):

A Distant Thud In The Jungle

85 min.

   

Dokumentumfilm díj / Documentary Award
Halász László

(HUN):

Ezt levezekelni nem lehet

43 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről

- itt nézhető

/

the author personally accepted the award and talked about his film -
click here

 

ISMERETTERJESZTŐ ÉS TELEVÍZIÓS DOKUMENTUMFILMEK /

INFORMATIVE AND TELEVISION DOCUMENTARIES

 

Legjobb ismeretterjesztő film / Best Education Documentary Film
Michael Pitiot

(FRA):

France A Journey Through Time

87 min.

   

Ismeretterjesztő film díj / Education Documentary Film Award
David Perrier & Eden Shavit

(FRA):

Living With Volcanoes - Sacred Volcanoes

52 min.

   

Legjobb televíziós film / Best Televísion Documentary Film
Bácskai Gabriella

(HUN):

Citromsziget

99 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről

- itt nézhető

/

the author personally accepted the award and talked about her film -
click here

   

Életmese Különdíj / Best Story Special Award
Orhan Tekeoglu

(TUR):

Untold Story of Fatma Kayaci

40 min.

a szerző személyesen vette át a díjat és beszélgetett filmjéről

- itt nézhető

/

the author personally accepted the award and talked about his film -
click here

 

ZENEI DOKUMENTUMFILMEK / MUSIC DOCUMENTARY

 

Legjobb zenei dokumentumfilm / Best Music Documentary

Anisa Saribi

(TADJIK):

Rhythms of Lost Time

45 perc

 

KÖRNYEZETTUDATOS DOKUMENTUMFILMEK / ENVIRONMENTAL DOCUMENTARIES

 

Legjobb környezettudatos film / Best Environmental Documentary

Aleksei Golovkov

(RUS):

When the snow melts down

60 perc

 
   

 

Ossza meg ismerőseivel:
Please send us your comment:
Name: Text:
E-mail:
Please, write here the characters you can see in the picture:

SEARCH


      
MEMBERSHIPS
FŐ TÁMOGATÓ

A MŰKÖDÉS TÁMOGATÓJA

A Mediawave működési költségeinek támogatása szakmai program megvalósítását 2020. évben
a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

MAGYAR FESZTIVÁL SZÖVETSÉG

HUNGARIAN FESTIVAL ASSOCIATION
 

 

PARTNER OLDALAK

 

 

 

SZABADOS MUSIC

DIRECTORY

 


Card payment service provider
Cards accepted